| Base | CAT 330D |
|---|---|
| Engine | CAT 3126 |
| Modle | soilmec SR40 |
| Depth | 44-55m |
| Drill diameter | 1.2m |
| ฐาน | กท.336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Modle | TR280D |
| Depth | 84-90m |
| Drill diameter | 2m |
| Base | Undercarriage |
|---|---|
| Engine | Cummins |
| Modle | R516 |
| Depth | 40-70m |
| Drill diameter | 1.5m |
| ชื่อ | มอเตอร์ |
|---|---|
| Material | CAST IRON |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane piling rigs Kelly Bar |
| ความแข็ง | แข็ง |
| Working pressure | 0-1000(mpa) |
| ชื่อ | เครื่องมือขุดเจาะถังหิน |
|---|---|
| วัสดุ | Q355C |
| แอปพลิเคชัน | Buaer Soilmec IMT เครื่องตอกเสาเข็ม Mait Casagrane Kelly Bar |
| เส้นผ่านศูนย์กลาง | 600 มม. 800 มม. 1000 มม. 1200 มม. 1500 มม. 1600 มม. |
| ฟัน | ฟันกระสุน/เศษหิน, เศษทราย, ลูกกลิ้ง, เตา, บิตนักบิน |
| Name | Belleville spring |
|---|---|
| วัสดุ | 60Si2Mn |
| Height | 5mm-200mm |
| น้ําหนัก | 11กก |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig kelly bar |
| Product Name | Kelly Rod Kelly bar Bauer 445/4/13m |
|---|---|
| ธาตุ | 3 |
| Drilling depth | 47m |
| Warranty | 1 Year,6 months |
| การใช้งาน | เครื่องขุดหลุม |
| ฐาน | กท.336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| รุ่น | ทีอาร์280ดี |
| Depth | 84-90m |
| เส้นผ่านศูนย์กลางดอกสว่าน | 2 เมตร |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Drill diameter | 2m |
| Kelly bar size | 508-6/508-4 |
| Condition | Used |
| Type | Drills |
|---|---|
| วัสดุ | เหล็ก เหล็กกล้าคาร์บอนคุณภาพสูง |
| Color | orange |
| OEM | มี |
| Oem/odm | Welcome |